HomeForum indexHelpGalerijZoekenInloggen
Toon onbeantwoorde berichten | Toon actieve onderwerpen Het is nu zo feb 09, 2025 1:17 am




Antwoord op onderwerp  [ 20 berichten ]  Ga naar pagina Vorige  1, 2
 Electronisch probleem na plaatsing LED achterlicht 
Auteur Bericht
cebess
Administrator
Avatar gebruiker

Geregistreerd: ma jan 13, 2003 7:17 pm
Berichten: 3209
Afbeeldingen: 33
Woonplaats: Uden
Antwoord met een citaat
Bericht 
Whaha ja wat jij niks noemt.
Een knipperrelais (wel een oude voor het gemak) is een soort schakelaar met een bimetaaltje erin. Door dat bimetaaltje loopt de stroom naar je knipperlichten. Standaard is de schakelaar gesloten. Dit ding (knipperrelais) zit dus in serie met je lampjes. Op het moment dat je de knipperlichten aanzet gaat er een stroom lopen door dat bimetaaltje en wordt deze warm. Na zeg 0,5-1 sec. is die zo warm geworden dat het bimetaaltje krom gaat staan en de verbinding verbreekt. De knipperlichten gaan uit. Er loopt geen stroom meer dus bimetaal koelt af. Gaat weer rechts staan en maakt weer verbinding. Knipperlichten gaan weer aan. De tijd van het knipperen is dus afhankelijk van de hoeveelheid stroom door het bimetaal. Als jij dus kortsluiting veroorzaakt bij je knipperlichten door de draadjes door te verbinden zal het knipperen dus veel sneller gaan. Los van dat het knipperen erg snel gaat gaat je relais ook erg snel kapot. Bij een volle accu zal je zekering in principe ook kapot moeten gaan. Echter is een zekering wel traag dus je kan mazzel hebben dat de kortsluiting net niet lang genoeg duurt.

Ik hoop dat het zo een beetje duidelijk is en dat het dus wel kwaad kan om de draadjes van je knipperlichten door te verbinden.


za jan 20, 2007 12:48 pm
Profiel PERSONAL_ALBUMPersoonlijk album
WillemB
ApriliaForum Member
Avatar gebruiker

Geregistreerd: wo maart 08, 2006 2:03 pm
Berichten: 465
Afbeeldingen: 1
Woonplaats: Oosterhout
Antwoord met een citaat
Bericht 
oke nu is het duidelijk. Als ik nou eenmaal weet wat er gebeurd dan alleen maar "het is slecht niet doen". (heb met natuurkunde nog niet gehad wat 'n relais was ed.) Thx ;)

_________________
Proud owner of an Aprilia RS50.


za jan 20, 2007 12:52 pm
Profiel WWW
cebess
Administrator
Avatar gebruiker

Geregistreerd: ma jan 13, 2003 7:17 pm
Berichten: 3209
Afbeeldingen: 33
Woonplaats: Uden
Antwoord met een citaat
Bericht 
Ja daarom leg ik het jou graag uit.


za jan 20, 2007 1:07 pm
Profiel PERSONAL_ALBUMPersoonlijk album
WillemB
ApriliaForum Member
Avatar gebruiker

Geregistreerd: wo maart 08, 2006 2:03 pm
Berichten: 465
Afbeeldingen: 1
Woonplaats: Oosterhout
Antwoord met een citaat
Bericht 
ik maak strax ff filmpje van de huidige achterkant van me brommer kunnen jullie ook ff fantasie erop los laten wat ik doe met kenteken/knipperlichten. De lijn van de brommer is nu zo strak.. dat ik kenteken liefst linksonder plaats (niet waar die nu zit, nog lager) maar dat is ook zo chopper-achtig..

_________________
Proud owner of an Aprilia RS50.


za jan 20, 2007 1:22 pm
Profiel WWW
NeoGeniX
ApriliaForum Member
Avatar gebruiker

Geregistreerd: do jan 12, 2006 12:49 am
Berichten: 159
Woonplaats: Utrecht
Antwoord met een citaat
Bericht 
kheb ook een led achterlicht gemonteerd maar mn rs is nog niet startklaar dus nog niet getest. Maar begrijp ik nu goed dat je de knipperlichten niet gewoon onaangesloten kan laten ? Vriend van me heeft t ook en die heeft volgens mij nergens last van.

weet je trouwens nog welke kleuren je met elkaar hebt verbonden? (hoef ik niet speciaal topic ervoor te openen)

Kheb nu verbonden met elkaar

ledlicht kabelboom

blauw blauw
geel geel
zwart geel/groen

thanks!

_________________
RS verkocht nu Honda XR600R Supermoto -

http://aprilianews.blogspot.com


di jan 30, 2007 12:26 am
Profiel
Geef de vorige berichten weer:  Sorteer op  
Antwoord op onderwerp   [ 20 berichten ]  Ga naar pagina Vorige  1, 2

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 73 gasten


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen
Je mag geen bijlagen toevoegen in dit forum

Zoek naar:
Ga naar: