Apriliaforum.nl
https://apriliaforum.nl/

Help! Ik wil deze Aprilia straat legaal maken (foto's)
https://apriliaforum.nl/viewtopic.php?f=2&t=22470
Pagina 1 van 1

Auteur:  Maarten87 [ zo jun 30, 2013 11:47 pm ]
Berichttitel:  Help! Ik wil deze Aprilia straat legaal maken (foto's)

Beste forumleden,

Ik heb ontdekt dat mijn vriendin een Aprilia Red Rose op haar erf heeft staan. Deze is van haar ex geweest maar die is hem nooit komen ophalen. Nu leek het mij leuk om het op te laten knappen zodat we er samen ritjes op kunnen maken. Het probleem is dat ik nog nooit aan brommers heb gesleuteld. Ik ben wel redelijk handig en de vader van mijn vriendin is ook een goede klusser maar te technische dingen zullen we toch door een expert moeten laten doen. Voordat ik hier aan begin wil ik wel een beetje een idee hebben hoeveel het zal kosten om deze Aprilia legaal op de weg te krijgen. Ik hoop dat jullie mij kunnen helpen met een inschatting maken hiervan. Het volgende weet ik van de brommer:

- Hij start maar de accu werkt niet geweldig meer en hij moet de eerste keer aangelopen worden
- Hij heeft altijd droog gestaan maar op een aantal plekken, vooral op het voorwiel zit wat roest (zie foto's)
- De begrenzer is er af en hij gaat volgens mijn vriendin 70 km/u
- Het hendeltje van de koppeling is deels afgebroken
- De uitlaat die er op zit is niet standaard en maakt waarschijnlijk te veel lawaai, de originele uitlaat heeft ze niet
- De ex van mijn vriendin had geen papieren, we willen sowieso eerst laten checken of hij niet gestolen is voordat we er geld in gaan steken
- Het profiel van de achterband en niet zo diep meer, ik gok dat deze vervangen moet worden
- Alle lichten werken

Dan hieronder nog een stel foto's:

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Auteur:  marien [ ma jul 01, 2013 11:23 am ]
Berichttitel:  Re: Help! Ik wil deze Aprilia straat legaal maken (foto's)

Op de site van de rdw staat een set eisen voor bromfietsen, waaronder een geluidslimiet. Zo uit mijn hoofd was er geen wettelijke minimum profieldiepte, alleen moet er wel profiel over de gehele breedte van de band zitten. Voor de veiligheid zou ik wel gewoon voor fatsoenlijke banden zorgen, maar dat is je eigen keuze. Daarnaast is het zaak dat het ding op kenteken komt, daarvoor moet hij gekeurd worden.
Dit is als er nog geen kenteken op zit. Het bromfietskenteken bestaat sinds 2006, dus als haar ex hem na die tijd nog gebruikt heeft zou er een kenteken bij moeten zijn. Dat scheelt je de keuring, maar dan moet je dus op zoek naar de kentekenpapieren. In dat geval wens ik je veel succes, want die zal de ex van je vriendin wel hebben denk ik.
Keuringsprocedure staat ook beschreven op de site van de rdw, je kan een eendagskenteken aanvragen om naar het keuringsstation te rijden, geloof ik.
Misschien kan de RDW aan de hand van het framenummer uitzoeken of er een kenteken bij is en op wie z'n naam dat staat, maar die informatie, in elk geval de identiteit van de eigenaar, mogen ze niet aan jou verstrekken. Of ze mogen zeggen of er een kenteken bij hoort weet ik niet, maar ik denk niet dat dat echt een probleem is.
Mocht je moeten keuren zou ik in elk geval voor een standaard uitlaat zorgen, en zorgen dat ieder lullig lampje het doet, plus natuurlijk goede remmerij, en zorgen dat ie 45 precies loopt.

Auteur:  Maarten87 [ ma jul 01, 2013 10:42 pm ]
Berichttitel:  Re: Help! Ik wil deze Aprilia straat legaal maken (foto's)

De ex heeft hem zonder papieren gekocht dus vandaar wil ik ook eerst nagaan of hij hem niet van een heler had. Ik ga hem denk ik volgend weekend langs de brommerboer bij mijn vriendin in het dorp brengen zodat hij kan kijken wat er aan moet gebeuren om hem legaal te krijgen. Was meer benieuwd hoe duur dingen als nieuwe of tweedehands banden/velgen, spiegels, begrenzer, uitlaat en accu kosten.

Auteur:  team-rs [ ma jul 01, 2013 10:43 pm ]
Berichttitel:  Re: Help! Ik wil deze Aprilia straat legaal maken (foto's)

ik zou een andere brommer kopen, dit gaat een fortuin kosten om weer op de weg te krijgen

Auteur:  Maarten87 [ zo jul 07, 2013 10:36 pm ]
Berichttitel:  Re: Help! Ik wil deze Aprilia straat legaal maken (foto's)

Dit weekend gestart en er een stukje op gereden. Alle lampen en de claxon werken. Hij rijdt prima op paar kleine dingetjes na. Moet hem de eerste keer aanlopen omdat hij uit de neutraal meteen afslaat, maar dit kan ook aan mijn onkunde met schakelbrommers liggen.

Ben niet van plan om een fortuin uit te geven maar hij hoeft niet mint te worden. Wil het werk proberen allemaal zelf te doen. Vriend van mijn vriendin sleutelt vaker aan brommers en die heeft aangeboden te helpen in de weekenden.

Ben zelf dit weekend al begonnen met roest weghalen op metalen onderdelen. Heb een staalborstel opzetstukje voor een Dremel gevonden en heb die op een boormachine gezet. Vervolgens onderdelen losgehaald en in een bankschroef gezet en ze gepolijst. Moeten ze nu weer gecoat worden met iets om te voorkomen dat ze weer gaan roesten? De brommer staat onder een afdak nu.

Heb het chassisnummer gecheckt op http://www.stopheling.nl/ en daar kwam niets uit. Hij is dus in ieder geval niet gestolen. Kan hij nu alsnog op naam staan van iemand en is er een manier om hier achter te komen?

Heb voor mijzelf even een lijstje gemaakt van dingen die mij geld zullen gaan kosten:

Nieuwe voorvelg - huidige is te erg verroest
koppeling hendel - is afgebroken, moet een nieuwe op
schakel pedaal - werkt wel maar is erg wiebelig, wellicht op te lossen met één of twee ringetjes er tussen
uitlaat - huidige maakt erg veel herrie, weet iemand of ik dit kan dempen met staalwol of dat ik er een ander onder moet hangen als ik hem straatlegaal wil maken?
begrenzer- heb er 45 meer gereden en hij trok nog flink door dus denk dat hij op het moment de 60-70 wel haalt
voetrem - krijg de kabel niet goed vastgezet bij het bevestigingspunt bij het wiel achter dus hij schiet er door als ik hem intrap. Kan zijn dat het boutje hem niet goed genoeg vastdrukt dus zal volgende week een langer boutje er in draaien

Voor zover de update. Als iemand nog tips heeft, graag!

Auteur:  Apriliaaah [ di jul 09, 2013 1:44 pm ]
Berichttitel:  Re: Help! Ik wil deze Aprilia straat legaal maken (foto's)

Ik las dat je metalen onderdelen van roest had ontdaan en ook bent wezen polijsten. Dit ziet er mooi uit maar denk er wel om dat je het ook behandelt. Kaal metaal roest binnen no time weer. Je kunt gepolijste dingen bijvoorbeeld met alleen blanke lak doen en andere dingen opnieuw spuiten.

Auteur:  Aprilia RX 50 2003 [ di jul 09, 2013 3:02 pm ]
Berichttitel:  Re: Help! Ik wil deze Aprilia straat legaal maken (foto's)

meteen nieuwe kopen voor die schakelpook. nu ga je de groeven in de as vernaggelen en mag zo het blok uit elkaar.

Auteur:  Maarten87 [ zo aug 11, 2013 12:09 pm ]
Berichttitel:  Re: Help! Ik wil deze Aprilia straat legaal maken (foto's)

Ik ben inmiddels een stuk verder met mijn Red Rose. Heb eerst zelf inderdaad het roest er af gepolijst en geborsteld. Deze onderdelen heb ik vervolgens met tectyl ingespoten. Heb hem naar de brommerboer gebracht om het keuringsklaar te maken. Deze heeft de remmen goed afgesteld, de accu vervangen, het versnellingspedaal verstevigd, de koppelingshendel vervangen en een ringetje in de uitlaat gezet. Nu haalt hij net de 40. Als hij echter door de keuring is gegaan dan wil ik hem iets sneller laten rijden aangezien ik zelf niet de lichtste ben en met mijn vriendin achterop halen we net de 30.

Nog een vraag voordat ik hem naar de keuring breng: Ik kom niet uit het VIN nummer op het balhoofd. Ik heb begrepen dat deze uit 17 tekens moet bestaan maar ik weet niet precies welke erbij horen. Op het balhoofd staat namelijk het volgende:

Aprilia GI-DGM53280 0M
GI *05350233* NL K0090

Ik zal er maandag of dinsdag een foto van maken. De tweede regel staat er een stuk dieper in gegraveerd (zit ook iets meer roest op). De letters NL staan in een cirkeltje als een soort van logo dus ik weet niet of deze ook bij het VIN horen. Hoop dat iemand me ermee kan helpen.

Auteur:  marien [ zo aug 11, 2013 12:12 pm ]
Berichttitel:  Re: Help! Ik wil deze Aprilia straat legaal maken (foto's)

Bovenste is geloof ik de typegoedkeuring.
onderste is hoe hij in Nederland geregistreerd staat.
de term VIN ken ik niet

Auteur:  Maarten87 [ zo aug 11, 2013 12:14 pm ]
Berichttitel:  Re: Help! Ik wil deze Aprilia straat legaal maken (foto's)

marien schreef:
de term VIN ken ik niet


Voertuigindentificatienummer, moet ik invoeren bij de site van het RDW als ik een keuringsafspraak wil maken.

Auteur:  marien [ zo aug 11, 2013 12:39 pm ]
Berichttitel:  Re: Help! Ik wil deze Aprilia straat legaal maken (foto's)

ow, ik ken dat gewoon als het framenummer. Is dat ook weer helder.

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/